GR і лобізм

fon1-2

Що таке GR та лобізм?

Government relations, public affairs та лобізм є коректними та відкритими методами роботи та комунікації між групами інтересів і владою.
Така комунікація є суспільно важливою, бо кожна група інтересів має право бути почутим, впливати на рішення влади, відкрито говорити про свої пропозиції та потреби.

Послуги GR та лобістів не забаганка для олігархів, це способи, які використовують і малі профільні асоціації, і громадські організації та спільноти, і великий бізнес.

Процес GR та лобізму можна умовно поділити на такі етапи:

• дослідження та аналізу законодавства або нормативних пропозицій;
• моніторинг та звітність про події;
• участь у конгресі або регулюють слухання;
• робота з коаліціями зацікавлених у тих же проблем;
• освіта урядовців, співробітників і корпоративних посадових осіб;

Те, що багато людей вважають, що лобіювання – фактичний зв’язок з урядовими чиновниками – являє собою найменшу частину роботи лобістаю. Набагато більша частка присвячена іншим аспектам підготовки.

Лобіювання законно і є необхідною частиною нашого демократичного політичного процесу. Урядові рішення зачіпають і людей, і організації. Інформація має бути надана в цілях отримання обґрунтованих рішень. Державні посадові особи не можуть приймати справедливі та обґрунтовані рішення, не враховуючи інформацію від широкого кола зацікавлених сторін. Всі сторони питання повинні бути вивчені для того, щоб створювати справедливу політику уряду.

У своїй роботі кожен професійний лобіст має дотримуватися етичного кодексу, зумовленого особливостями даної категорії.