24 Янв

Подолання монополії на послуги в аеропортах України


“Скільки коштує пасажирам монополія на послуги в аеропортах України?»

Українська асоціація професіоналів у сфері GR і лобістів продовжує серію заходів щодо формування регуляторної політики та налагодження коректного діалогу бізнесу і влади. Минулого разу темою дискусії були «Транспортні стратегії».

26 січня Асоціація спільно з Авіаційним комітетом при Торгово-промисловій палаті запрошує Вас до обговорення проблеми подолання монополії для забезпечення високої якості та зниження цін на послуги у аеропортах України.

Послуги наземного обслуговування (хендлінг) – це послуги обслуговування літака у аеропорту, що надаються відповідними компаніями для забезпечення підготовки, прийняття та відправки рейсу, а також послуг із безпосереднього обслуговування пасажирів: реєстрації на рейс, зважування багажу та завантаження на рейс. Тарифи на дані послуги напряму впливають на кінцеву вартість квитків (до 15 % вартості квитка – вартість даних послуг).

Такі послуги можуть надаватися безпосередньо службами наземного обслуговування аеропорту, що породжує його монополію та не найкращим чином впливає на вартість та якість послуг. У Європі, де правила гри регулюються відповідно до Директиви ЄС 96/97, наданням наземних послуг займаються переважно незалежні провайдери.
За всі роки незалежності України відповідальний за сферу авіації регулятор – Державна авіаційна служба, так і не спромоглася врегулювати це питання, що спричинило не тільки абсолютний правовий вакуум, але і дискримінаційний підхід в доступі до ринку хендлінгових послуг в аеропртах. Антимонопольний комітет України двічі наголошував на необхідності розробити ці правила і на даний момент Державна авіаційна служба України презентувала проект документу, проте він має суто декларативний характер, через що зазнав жорсткої критики суб’єктів ринку та аеропортів. Зауваження були проігноровані, а от прийняття документу в такій редакції призведе до блокування розвитку авіаційного ринку. Це суперечить європейскому курсу України, що не припустимо в умовах “відкритого неба” та лібералізації авіаційних правил.

Саме тому Авіаційний комітет пропонує власний варіант документу, розроблений експертами сфери відповідно до принципів, перевірених європейським досвідом та закликає до відкритої дискусії усіх спеціалістів галузі та представників органів державної влади.

Учасники прес-конференції:
• Олег Бондар – юрист, юридичне бюро «ECOVIS Бондар та Бондар».
http://www.liga.net/opinion/282562_mezhdu-nebom-i-zemley.htm
http://biz.nv.ua/experts/bondar/chto-takoe-anbandling-aeroportov-337910.html
• Володимир Наумов – голова ради Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури, заступник Голови Авіаційного комітету України.

• Микола Щербина – Українська Авіатранспортна Асоціація, до якої входить найбільші представники авіаційного ринку – авіакомпанії “МАУ” та “Азур Ейр”, а також аеропорти Вінниця, МА “Бориспіль”.

Запрошуємо Вас взяти участь у дискусії з прогресивними та авторитетними фахівцями сфери та долучитися до серії заходів Асоціації лобістів, що вцілому формують регуляторну політику в Україні та коректний діалог бізнесу і влади. Це є першим етапом спільної роботи над подоланням монополії та забезпечення ринкових відносин.

Реєстрація за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/1GMd8Di_-fIwc0iL99McCCqOX04-9Zc2qvgo5QQmqpdw/edit?ts=58857489

20 Апр

Чи можливе прозоре лобіювання в Україні?

З ініціативи компанії політичних та стратегічних комунікацій “SIC Group” в Україні активно обговорюються питання коректних комунікацій між бізнесом та владою, інструментів GR та адвокації. Тож чи можливе прозоре лобіювання у секторі “Девелопмент” в Україні та, загалом, і в інших галузях ми говорили з експертами GR Форум та спеціалістами галузі.

Сьогодні, коли вся країна стала на шлях стрімкого реформування застарілих механізмів управління та пошуку нових ефективних методів господарювання, актуальним є питання удосконалення вітчизняного законодавства у сфері будівництва. Читать далее

20 Апр

Основні проблеми нормативного регулювання діяльності забудовників

Ми продовжуємо серію розмов з експертами про проблеми регулювання діяльності у сфері девелопменту з провідними фахівцями, в контексті підготовки до Другого міжнародного GR Forum, заснованого за ініціативи SIC Group.

На думку юриста Дмитра Ільченка та спеціаліста інвестиційної компанії Base Capital Тимура Чмерука на разі існують позитивні умови для налагодження ефективного діалогу з владаю та здорового лобіювання інтересів галузі. Але для того аби діалог був ефективним потрібно чітко встановити ” цеховий” інтерес, звести вимоги до зрозумілих та аргументованих позицій. Тож розкриємо детальніше ці 6 позицій, за пропонованих фахівцями: Читать далее

20 Апр

Лоббизм в Агросфере даст новый виток успешного развития отрасли

Сегодня мы можем уверенно говорить, что перед нами открылось новое “окно возможностей” для коммуникации бизнеса и власти, или иными словами, цивилизованного лоббизма. Именно умелым влиянием на власть возможно изменить часто не идеальную регулярную политику отрасли.DSC_2963_1024

Если говорить конкретно – среди основных проблем аграрной отрасли в Украине Читать далее

19 Апр

Експерти обговорили GR та лобізм в Україні

В рамках підготовки до II Міжнародного GR Форуму профільні експерти, політтехнологи, політики обговорили питання впровадження і розвитку в Україні Governmental Relations (GR). Захід відбувся в Прес-центрі Інформаційного агентства ЛІГАБізнесІнформ (Київ, вул. Шамрила, 23).

Політтехнолог, керуючий партнер SIC Group в Україні Катерина Одарченко зазначила, що на сьогоднішній день існує недостатня кількість механізмів не корупційного впливу на владу. Читать далее