Головний рабин Кривого Рогу Лірон Едері на GR-форумі поділився досвідом реалізації адвокаційних проектів в Україні 

Новини, Публікації

Головний рабин Кривого Рогу Лірон Едері на GR-форумі поділився досвідом реалізації адвокаційних проектів в Україні 

Відомий українсько-єврейський громадський діяч Лірон Едері взяв участь у V Міжнародному GR-форумі

Відомий українсько-єврейський діяч, головний рабин Кривого Рогу Лірон Едері представив доповідь на V Міжнародному відкритому GR-форумі, який пройшов у Стамбулі. У своєму виступі Едері поділився успішним досвідом реалізації адвокаційних проєктів в Україні. 

Асоціація розвитку єврейських громад (AJCDU), яку очолює Лірон Едері, має багаторічний досвід співпраці з органами влади, в рамках якої були реалізовані програми з розвитку єврейської освіти на базі української освіти та розвитку єврейських громад малих і середніх міст України. 

Головний рабин Кривого Рогу наголосив, що імплементувати соціально значимі проєкти значно легше у державах, де у центрі уваги поставлений інтерес людини, а не системи. 

«Чому у США лише дві партії, а не п’ятсот? Все залежить від того, що стоїть у центрі уваги – людина чи система. Коли у центрі – людина, тоді не потрібно п’ятсот партій. Їй потрібен свій конгресмен, до якого буде доступ і який буде звітувати. Коли у центрі уваги – система, їй вигідно отримати повноваження, за які не прийдеться звітувати», – розповів Лірон Едері.

«Розвиток, у тому числі незалежних лобістських інституцій, залежить від того, наскільки державна система дозволяє індивідууму проявити себе», – підсумував він свій виступ.

Нагадаємо, Лірон Едері – відомий українсько-єврейський громадський діяч, головний рабин Кривого Рогу, один з найвпливовіших єврейських громадських діячів в Східній Європі. Лірон Едері підтримує поліпшення правильного діалогу між представниками бізнесу та керівництвом НПО з представниками уряду в Україні. До однієї з головних переваг Східної Європи Едері відносить можливість вивчення та впровадження сучасних легалізованих методів лобіювання та адвокації, які вже успішно імплементовані в країнах ЄС і США.

Довідка. 26 травня 2021 року в Стамбулі (Туреччина) пройшов V Міжнародний відкритий GR-форум, який щороку об’єднує найкращих фахівців Government Relations, Government Affairs, лобізму та адвокації з усього світу. Серед запрошених спікерів були висококваліфіковані професіонали з США, України, Туреччини, Ізраїлю та країн Європи. GR-форум надає можливість отримати безцінний обмін досвідом, допомагає налагодити контакти з провідними фахівцями світу для подальшої співпраці.

Це одна з перших глобальних конференцій у світі, що в 2021 році зібрала в гібридному режимі, із дотриманням всіх карантинних правил, найкращих юристів, лобістів, політиків, консультантів, професіоналів у сфері банкінгу та платіжних систем, впливових підприємців, PR та GR спеціалістів із США, Туреччини, Казахстану, Румунії, Індії, Греції, України, серед яких: Кендал Коффі (топ-юрист США), Фарук Актай, Сергій Клец, відомий американський лобіст Тім Шеллберг, впливові політичні консультанти Мустафа Огуз, Ердінч Мерт (Туреччина), народні депутати України Галина Янченко та Олександр Маріковський, доктор Ейюп Вурал Айдін (Туреччина), Аяжан Утеуова (Казахстан), успішні GR-професіонали Самет Серташ, Фатіх Кайя, професіонал з корпоративних справ Мехмет Орген (Туреччина), культурний дипломат Юлія Гершун (Україна), впливові підприємці Мохаммед Аділ Джейлан (Туреччина), CEO МАУ Євген Дихне, Білгін Халук (Туреччина), Ерхан Арслан, PR-професіонал Сітара Джабін, відомий громадський діяч, представник Українського інституту майбутнього Володимир Андрусів. 

Також Димитріс Константеллос (Греція), Сурьяпрабха Садасіван (Індія), Егон Чолакян (США), Сефа Гомденіз (Туреччина), Шейх Казибек Алтай Улі (Казахстан), український сільськогосподарський фахівець Василь Штендера взяли участь у Міжнародному форумі GR як онлайн-спікери. 

Як активних учасників панельних дискусій, слід відзначити казахстанську PR-консультантку Юлію Челнокову, відомих українських громадських діячів Ірину Копаницю та Ганну Міщенко, українських політиків Павла Полянського, Андрія Гордєєва, Яну Желяновську, впливових юристів Сергій Лисенка, Анатолія Ярового та багатьох інших.