Катерина Одарченко провела зустріч із Дітмарем Піхлером

Новини

У межах робочого візиту до Відню, Австрії було проведено робочу зустріч із Дітмарем Піхлером – програмним директором та лектором “Центру грамотності цифрових медіа”. Пан Піхлер – головний стратег австрійської асоціації “Необмежена демократія”, що переслідує підтримання миру та пропагування демократичних цінностей на державному рівні. Метою організації є сприяння миру та верховенства права у міждержавних відносинах, а також їх поширення в суспільстві та ліквідація будь-яких репресій. Також “Необмежена демократія” сповідує цілі Організації Об’єднаних Націй щодо міжнародного миру та безпеки (статті 1 і 2 Статуту ООН).Вдалося обговорити поточний розвиток демократії в Австрії та Україні. Згідно з Індексом Демократії, Україна в 2020 році зайняла 79 місце, опустившись на одну позицію нижче. Причому зазначається, що зараз в Україні переважає поки “гібридний режим”. Австрія ж, на відміну від України, займає 18 місце у світі із підтвердженим політичним режимом “повної демократії”.

Пан Піхлер схвалив продемократичну діяльність партії “Національна платформа”, Одним із проявів цього є постійна робота над місцевими ініціативами – інструменту безпосередньої демократії. Одарченко закцентувала увагу, що у їх реалізації українська політична сила прагне досягнути головного – захисту конституційних прав громадян на гідне медичне обслуговування, повну загальну середню освіту, соціальний захист тощо. Це підтверджується і в стратегії “Національної платформи” розвитку України – Дорожньої карти України.

Так як Асоціація “Необмежена демократія” сповідує постійний розвиток міжнародного співробітництва із країнами як Західної, так і Східної Європи (Україна є цьому підтвердженням), пан Піхлер схвально відреагував на продовження співпраці з українською стороною.