“Лобізм – невід’ємна частина успішного бізнесу” – СЕО МАУ Євгеній Дихне

Новини, Публікації

“Лобізм – невід’ємна частина успішного бізнесу” – СЕО МАУ Євгеній Дихне

СЕО МАУ Євгеній Дихне розповів на GR-форумі, як зробити успішним діалог влади з бізнесом

СЕО авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України», відомий управлінець Євгеній Дихне виступив з доповіддю на V Міжнародному відкритому GR-форумі, який пройшов у Стамбулі. Головною темою виступу Дихне стала перспектива розвитку українсько-турецького діалогу. 

Переглянути виступ за посиланням: https://youtu.be/cYoBcsVeBlc 

СЕО МАУ відзначив, що після багатьох років роботи в реальному секторі економіки переконався, що лобізм є невід’ємною частиною успішного бізнесу. 

Євгеній Дихне вказав на недоліки, які є в України як в держави, у якій вкрай важко лобіювати і реалізовувати довгострокові проєкти. При цьому, за його словами, такі недоліки відсутні в Туреччині і Казахстані, де є стійка вертикаль влади. 

«Україна – це держава з бурхливо розвиваючою демократією. Туреччина і Казахстан мають більш авторитарну систему управління, що відображається на сфері лобізму. У державах, де є стійка вертикаль влади, лобісти можуть відстоювати стратегічні задачі. В українській демократії, поки ти добираєшся до кабінету, там вже сидить не той чиновник, який сидів вчора. Тому ти позбавлений можливості будувати реальну стратегію», – розповів Дихне.

СЕО МАУ переконаний, що коли в Україні буде можливість вибудовувати стратегію на довгі роки, тоді розпочнеться реальний розвиток економіки.

Також Євгеній Дихне звернув увагу на необхідності створювати як можна більше профільних площадок для діалогу бізнесу з органами влади, які продовжуватимуть працювати в незалежності від ротацій у кабінетах чиновників.  

«В Україні чиновники не мислять категоріями стратегій. Має бути введене поняття стратегії в усі сфери діяльності держави і бізнесу. Тоді, пролобіювавши один раз правильну стратегію розвитку у будь-якій сфері, ми отримаємо довготривалий результат», – резюмував СЕО МАУ.

Нагадаємо, Євгеній Дихне – СЕО “Міжнародних авіаліній України” – найбільшої авіакомпанії в Україні. У грудні 2019 року він був визнаний одним з 100 найбільш впливових українців за версією журналу “Focus”. В кінці 2019 року спільно з вищим керівництвом МАУ ініціювало оптимізацію маршрутної мережі авіакомпанії з метою зниження зайвих витрат і виведення компанії на беззбитковість в 2020 року з подальшим стабільним розвитком. З 2016 по 2019 Дихне був головою авіаційного комітету Торгово-промислової палати України. 

Довідка. 26 травня 2021 року в Стамбулі (Туреччина) пройшов V Міжнародний відкритий GR-форум, який щороку об’єднує найкращих фахівців Government Relations, Government Affairs, лобізму та адвокації з усього світу. Серед запрошених спікерів були висококваліфіковані професіонали з США, України, Туреччини, Ізраїлю та країн Європи. GR-форум надає можливість отримати безцінний обмін досвідом, допомагає налагодити контакти з провідними фахівцями світу для подальшої співпраці.

Це одна з перших глобальних конференцій у світі, що в 2021 році зібрала в гібридному режимі, із дотриманням всіх карантинних правил, найкращих юристів, лобістів, політиків, консультантів, професіоналів у сфері банкінгу та платіжних систем, впливових підприємців, PR та GR спеціалістів із США, Туреччини, Казахстану, Румунії, Індії, Греції, України, серед яких: Кендал Коффі (топ-юрист США), Фарук Актай, Сергій Клец, відомий американський лобіст Тім Шеллберг, впливові політичні консультанти Мустафа Огуз, Ердінч Мерт (Туреччина), народні депутати України Галина Янченко та Олександр Маріковський, доктор Ейюп Вурал Айдін (Туреччина), Аяжан Утеуова (Казахстан), успішні GR-професіонали Самет Серташ, Фатіх Кайя, професіонал з корпоративних справ Мехмет Орген (Туреччина), культурний дипломат Юлія Гершун (Україна), впливові підприємці Мохаммед Аділ Джейлан (Туреччина), CEO МАУ Євген Дихне, Білгін Халук (Туреччина), Ерхан Арслан, PR-професіонал Сітара Джабін, відомий громадський діяч, представник Українського інституту майбутнього Володимир Андрусів. 

Також Димитріс Константеллос (Греція), Сурьяпрабха Садасіван (Індія), Егон Чолакян (США), Сефа Гомденіз (Туреччина), Шейх Казибек Алтай Улі (Казахстан), український сільськогосподарський фахівець Василь Штендера взяли участь у Міжнародному форумі GR як онлайн-спікери. 

Як активних учасників панельних дискусій, слід відзначити казахстанську PR-консультантку Юлію Челнокову, відомих українських громадських діячів Ірину Копаницю та Ганну Міщенко, українських політиків Павла Полянського, Андрія Гордєєва, Яну Желяновську, впливових юристів Сергій Лисенка, Анатолія Ярового та багатьох інших.