П’ятий Міжнародний GR Форум

Новини, Публікації
gr forum 5 turkey

П’ятий Міжнародний GR Форум

26 травня

Стамбул, Туреччина

П’ятий Міжнародний відкритий GR-форум щороку збирає найкращих фахівців з питань відносин з владою, урядових питань, лобіювання та адвокації з усього світу.

Слід визнати, що раніше Третій міжнародний форум GR відбувся у Києві в 2017 році. Четвертий міжнародний форум GR відбувся у Брюсселі (Бельгія) в 2018 році. Це підтверджує глобальний характер щорічного форуму та міцну міжнародну позицію головного організатора Форуму – Міжнародної асоціації професіоналів у сфері відносин із владою.

IV Міжнародний форум GR у Брюсселі (Бельгія) (11 жовтня 2018 р.)

Цього року глобальний форум GR відбувся 26 травня у Стамбулі, Туреччині. Незважаючи на пандемію COVID-19, щорічна подія була успішно організована відповідно до останніх турецьких карантинних правил. Метою заходу був розвиток співпраці з державними департаментами GR-фахівців, лобістами, юристами, політиками США, Туреччини, Греції, Індії, Ізраїлю, Румунії, України та інших країн. Цю мету успішно досягли головні організатори Форуму – Міжнародна асоціація професіоналів у сфері відносин з владою та впливова європейська політконсалтингова агенція «SIC-Group».

У якості спікерів та активних учасників дискусій із США, України та Туреччини взяли участь понад 40 професіоналів, серед яких Кендалл Коффі (топ-юрист США, прокурор Флориди у 1993-1996 роках), Фарук Актай, Сергій Клец, відомий американський лобіст Тім Шеллберг, впливовий політичний консультант Мустафа Огуз (Туреччина), народні депутати України Галина Янченко та Олександр Маріковський, Ердінч Мерт (Туреччина), доктор Еюп Вурал Айдін (Туреччина), Аяжан Утеуова (Казахстан), успішні GR-професіонали Самет Серташ, Фатіх Кайя, директор з корпоративних справ Мехмет Орген (Туреччина), культурний дипломат Юлія Гершун (Україна), Галина Хейло (президент Української асоціації платіжних систем), впливові підприємці Мохаммед Аділ Джейлан (Туреччина), генеральний директор “Міжнародних Авіаліній України” Євгеній Дихне, Білгін Халук (Туреччина), Ерхан Арслан, PR-професіонал Сітара Джабін, відомий український аналітик і публіцист Віктор Андрусів. Також Димитріс Константеллос (Греція), Сурьяпрабха Садасіван (Індія), Егон Чолакян (США), Сефа Гомденіз (Туреччина), Шейх Казибек Алтай Улі (Казахстан), український сільськогосподарський фахівець Василь Штендера взяли участь у Міжнародному форумі GR. Слід зазначити казахстанського PR-консультанта Юлію Челнокову, відомих українських громадських діячів Ірину Копаницю та Ганну Міщенко, українських політиків (Павла Полянського, Андрія Гордєєва, Яну Желябовську), впливових юристів (Сергій Лисенко, Анатолій Яровий), представників “IBOX Bank” (Юрій Сергієнко, Володимир Іванов, Дмитро Яковлєв, Віталій Зварич), політологів Лева Бондаренка та Андрія Бузарова, українського успішного журналіста Романа Бочкалу та багато інших.

П’ятий форум GR – одна з найбільших спеціалізованих конференцій регіону. Головна особливість полягає в тому, що вона об’єднує не лише американських та європейських професіоналів, а й азіатських.

Kateryna Odarchenko

Катерина Одарченко – головний організатор V GR Форуму

Катерина Одарченко, як головний організатор V Міжнародного форуму GR, об’єднанала успішних фахівців GR та лобіювання з різних країн, що було підтвердженням регулярного обміну досвідом та впливу світових професіоналів на місцеві урядові структури. Міжнародна асоціація спеціалістів з питань державного управління та європейська політична консалтингова компанія «SIC-Group» зацікавлені у вдосконаленні світового співтовариства міжнародних професій та проведенні невдовзі більшої кількості міжнародних конференцій, круглих столів та щорічних форумів GR.

Кендалл Коффі та Тім Шеллберг зробили великий вплив на дискусію про інструменти лобіювання та вплив COVID-19 на розвиток відносин з владою та лобізм у сучасному світі.

Кендалл Коффі, колишній прокурор США, Південний округ Флориди, визнав важливість об’єднання міжнародної GR-спільноти та розвитку лобізму в часи пандемії на Форумі: «Зараз надзвичайно гарний час поговорити про лобізм та GR. Ми не знали, що буде з бізнесом, правом, моделями державних відносин. Пандемія – це великий гніт. Здається, що всі сектори вижили, але деякі традиції переглядаються». Це підтверджує успіх глобальної GR та лобістської спільноти, яка стикається зі світовою проблемою COVID-19, та об’єдналася на щорічному Форумі GR. Містер Коффі щорічно визнається одним із «Супер юристів» та «Найкращих юристів» Флориди.

Кендалл Коффі був доповідачем на V GR Forum

Відвідування Форуму американським професіоналом, який має багаторічну юридичну практику (пан Коффі виконував обов’язки голови Конференції Південного округу Федеральної судової комісії з висунення суддів штату Флорида), – чудова можливість для міжнародного співтовариства та аналізу сучасної GR та лобістської спільноти з точки зору пандемії COVID. 

Тім Шеллберг, засновник і президент «Gordon Thomas Honeywell Governmental Affairs», всесвітньо відомої фірми з питань відносин з владою та розвитку державного бізнесу, був одним з головних спікерів на Форумі. Пан Шеллберг використав понад 25 років професійного досвіду, світових контактів та знань глобальних державних установ для активного керівництва законодавчими проектами у понад 30 країнах та в США. Пан Шеллберг пояснив важливість та секрети GR та інструментів лобіювання в США. Президент «Gordon Thomas Honeywell Governmental Affairs» зізнався: «Найпотужнішим інструментом американського лобіювання є, очевидно, відносини. Відносини перейшли до відносин з владою». Іншими словами, відносини з урядом – це незалежний сектор міжнародної політики. Глобальна співпраця між політиками та представниками неурядових організацій залежить від відносин з владою.

Тім Шеллберг був спікером на V GR Forum

Розвиток стейкхолдерів, професійний діалог, вміння управляти через соціальні мережі, зв’язки з громадськістю є важливими інструментами лобіювання та GR у США. Така сама тенденція помітна і для турецьких колег, які брали активну участь у панельній дискусії «Лобіювання в Туреччині».

Самет Сертташ був доповідачем на V GR Forum

Наприклад, турецький GR-професіонал Самет Сертташ, як модератор та спікер, обговорив важливий пункт зміни парадигми лобіювання в Туреччині за нової президентської системи. Пан Сертташ є директором з питань державних питань “Herbalife Nutrition”, головою дослідницького центру державної політики (KAPSAM) у Туреччині, головою центру харчової та сільськогосподарської політики (GIFT) та головою Асоціації харчових добавок та харчування Туреччини (GTBD) . Пан Сертташ визнав, що роль Президента зросла в новій політичній системі Туреччини. Це одна з основних причин для турецьких GR-професіоналів та лобістів вдосконалити власний професійний сектор та об’єднатись між собою для активної участі у вдосконаленні політичної системи Туреччини.

Мустафа Огуз був доповідачем на V GR Forum

Мустафа Огуз пояснив особливості формування професії GR-спеціаліста в Туреччині; динаміка, актори, перспективи. Пан Огуз, як відомий турецький консультант, засновник стамбульської консалтингової фірми “Strategic Solutions Lab”, успішно пояснив важливість департаментів GR та корпоративних питань у приватних фірмах, а також роль глобальної невизначеності та популярної політики як перспективи розвитку GR-сектор в Туреччині.

Ерхан Арслан був доповідачем на V GR Forum

Ерхан Арслан, генеральний секретар SEDEFED, Федерації галузевих асоціацій та директор проекту TURKONFED, Турецької конфедерації бізнесу та підприємств, описав потенційні загрози та перспективи розвитку лобіювання в Туреччині. Маючи коріння у формуванні програмних документів та рекомендацій, лобіюванні та агрегуванні інтересів, пан Арслан врахував важливість законодавства про лобіювання та важливість його прийняття в Туреччині.

Мехмед Орген був спікером на V GR Forum

Мехмен Орген, як представник “Erciyas Holding”, директор з корпоративних питань; “Привіт завтра, Туреччина”; Заступник голови та колишній керівник стратегії ВМС Туреччини пояснив промислове лобіювання, корпоративні справи та державні відносини. Пан Орген є членом енергетичної робочої групи TÜSIAD; робоча підгрупа з технологій, оцифрування та інновацій, Робоча група екосистем підприємництва TÜSİAD, Китайська мережа TÜSİAD та член ділової ради DEİK США. Цей досвід підтверджує обізнаність з питань корпоративних питань та принципів корпоративного управління пана Оргена.

Bilgin Haluk був спікером на V GR Forum 

Більгін Халук, професіонал у галузі транспортування сирої нафти та управління станціями, який є успішним прикладом торгівлі понад 72 роки, відповів на наступне запитання: «Як Туреччина може досягти лобістської діяльності в енергетичній галузі та встановивши тісні стосунки з сусідніми країнами країн? Як ми можемо рішуче перенести нові лобістські заходи на майбутнє після сучасних GR-професіоналів». Пан Халук, як член ради директорів “Mandi group” та “Bilgin group”, глибоко розуміє лобіювання в енергетичній галузі. Слід додати, що турецька відновлювана енергетика була однією з найважливіших галузей економіки та лобіювання в Туреччині.

Фарук Актай був спікером на V GR Forum 

Турецькі професіонали також мали великий вплив на обговорення питань GR та інструментів лобіювання та профільних асоціацій. Наприклад, Фарук Актай пояснив успішну практику та випадки реалізації GR-проекту з точки зору турецького досвіду. Пан Актай взяв активну участь у круглому столі «Українсько-турецькі відносини». Це підтверджує не лише його бачення міжнародних політичних відносин, а й професійний підхід до навчання лобізму та GR у Туреччині. Пан Кайя – представник турецької юридичної еліти.

Фатіх Кайя був спікером на V GR Forum

Фатіх Кайя виступив з глибокою промовою про використання в Туреччині інструментів політики, що базуються на фактичних даних Пан Кая є успішним спеціалістом з питань GR у всесвітньо відомій аптечній компанії “Boehringer Ingelheim”. Має понад 15 років досвіду роботи у державних відносинах. Пан Кая очолював Департамент міжнародних проектів та програм при Генеральній дирекції з питань зовнішньої економіки. Турецький GR-фахівець працював над покращенням двосторонніх відносин між Туреччиною та суміжними країнами (Сомалі, Малі, Пакистан, Туніс, Алжир, Судан, Ірак). Пан Кайя визнав ключову роль політичних інструментів у лобіюванні: «Одним із інструментів, який допомагає нам досягти цієї мети, є застосування процесу вироблення політики на основі фактичних даних. Він повинен базуватися на законодавстві і даних».

Ердінч Мерт був спікером на V GR Forum 

Ердінч Мерт, засновник та керуючий директор компанії «BeNova Consulting», взяв до уваги поточну ситуацію з лобіюванням та GR-індустрією. Турецький політичний консультант визнав, що час COVID став не лише новим викликом, а й новою можливістю для міжнародного співтовариства навчитися працювати під час пандемії. Пан Мерт визнав, що справжні професіонали можуть успішно організовувати роботу навіть у важкі часи, але головне правило – дотримуватися всіх важливих правил. Пан Мерт кваліфікований у розробці стратегій, побудові відносин та закритті продажів. «BeNova Consulting» – це орієнтована на результат управлінська консалтингова фірма, яка спеціально розробляє рішення для компаній/установ, щоб вплинути на галузь, та пропонує іншу перспективу зі своїми знаннями та галузевим досвідом.

Сітара Джабін була спікером на V GR Forum

Сітара Джабін виступила з проникливою промовою про лобіювання та адвокацію громадян у сучасному світі. Будучи впливовою міжнародною журналісткою з 20-річним досвідом, пані Джабін успішно описала всі особливості адвокації та лобіювання в Туреччині. Сітара Джабін більше десяти років працювала у сфері PR і комунікацій у гуманітарних організаціях. Цей досвід є прикладом глибокого розуміння процесів адвокації та лобіювання Туреччини. Сітара Джабін підтримує захист громадян Туреччини, а також лобіювання їх соціально-політичних інтересів. Це ключ до успішної політики та діалогу між урядом Туреччини та неурядовими структурами.

Dr. Eyup Vural Aydin був спікером на V GR Forum 

Доктор Еюп Вурал Айдін, як голова Стамбульського Центру досконалості Державно-приватного партнерства (ДПП) (PPPCoE) та старший радник з ДПП, пояснив особливості нових викликів GR-сектору в інфраструктурних проектах. Доктор Айдін зізнався: «Туреччина має дуже сильну культуру підтримки уряду та великий досвід державного партнерства у турецьких проектах інфраструктури». Доктор Айдін сказав, що уряд Туреччини, як це не парадоксально, має дуже сильну культуру спілкування з представниками інфраструктури. Наприклад, ДПП реалізувало 252 успішні проекти у сфері транспорту та охорони здоров’я. Загальна ціна цього проекту В останні 30 проектів 150 мільярдів доларів США інвестував Азіатський банк розвитку, Міжнародний банк реконструкції та розвитку. Це підтверджує не лише глобальний інвестиційний клімат в Туреччині, але й міжнародний характер турецьких інфраструктурних проектів. Це приклад успішного лобіювання в Туреччині.

У GR форумі взяли участь і представники казахстанського лобізму. Аяжан Утеуова, керівник політичної та PR консалтингової компанії «Персональний проект» та «Асоціація бізнесу, суспільства та державних відносин». Пані Утеуова – успішний азіатський політтехнолог, який професійно зацікавлений у написанні та прийнятті закону про лобізм у Казахстані. Вона пояснила особливості первинних виборів, політичного та ділового лобіювання в Казахстані.

Аяжан Утеуова була спікером на V GR Forum 

Пані Утеуова зазначила, що це може бути першим ключем до лобіювання інтересів спеціалізованих асоціацій як у Казахстані, так і на міжнародних політичних платформах. Шейх Казибек Алтай Ули, засновник ТОО «Інститут GR» (підготовка фахівців у відносинах з урядом Казахстану), пояснив перспективи співпраці GR-спільноти в Центральній Азії. Пан Алтай Улі визнав, що важливо використовувати практику м’яких сил у роботі GR-спільноти. Крім того, досить важливо впроваджувати нові інструменти та методи інших країн, включаючи США та країни ЄС, де GR є більш розвиненою. Пан Алтай Улі вірить в успіх GR та лобіювання у вдосконаленні казахстанської агропромисловості.

У V Міжнародному GR форумі взяли участь видатні міжнародні професіонали, серед яких були американський лобіст Егон Чолакян, експерт з приватної дипломатії Румунії Теодора Мігдаловичі, грецький фахівець з питань PR та адвокації Димитріс Константеллос, індійський адвокасі- експерт Сурьяпрабха Садасіван, а також Василь Штендера – український аграрій, власник впливової агрокомпанії ПП «АГРОФІРМА-ДОДОЛА».

Egon Cholakian був online-спікером на GR Forum

Егон Чолакян успішно пояснив позиції влади різних країн щодо лобістської діяльності. Професійний та філософський підхід до розуміння сучасних інструментів лобіювання пана Чолакяна показав різноманітність інструментів та практик лобіювання, коло професійної діяльності, яка може відрізнятися не лише від національних, але й від політичних традицій. Пан Чолакян – зареєстрований лобіст Білого дому. Пан Чолакян працював із широким колом американських політиків. Це підтвердження великого досвіду пана Чолакіяна у професійному секторі.

Теодора Мігдаловичі обрала офіційне дипломатичне навчання після практики приватної дипломатії протягом 15 років, будучи послом найвпливовішого фестивалю творчості у всьому світі, використовуючи цю посаду не лише для того, щоб поручитися за ідеї, які змінюють світ на краще, але і для того, щоб її країна стала активний гравець у процесі. Маючи великий досвід у лобістському секторі (міжнародний проект «LoveAndLobby»), вона дала свою професійну позицію щодо «Нового лобіста» у 21 столітті. Пані Мігдаловичі взяла до уваги тектонічні зміни з 2008 року щодо розвитку лобізму та питань приватної дипломатії.

Димитріс Константеллос був online-спікером на GR Forum

Димитріс Константеллос, як відомий політичний та адвокатський експерт, пояснив роботу та розвиток GR під час пандемії коронавірусу. Також пан Константеллос додав, що це є важливою темою вдосконалення та легалізації GR та лобіювання в Греції. Маючи більше 20 років консультацій із питань стратегії та комунікацій, оцінки ризику репутації та управління кризисними ситуаціями, консультування з питань політичного ризику, державних відносин, питань, пов’язаних з ESG, залучення співробітників та управління змінами, пан Константеллос зацікавлений у міжнародному співробітництві у світовій GR-спільноті.


Сефа Гомденіз був online-спікером на GR Forum

Сефа Гомденіз пояснив взаємні інвестиції між турецько-українськими компаніями та турецько-центрально азіатськими компаніями у своєму регіоні, охоплюючи внутрішній та міжнародний ринки. Пан Гомденіз є засновником та президентом «Групи компаній Burc», який бере участь у будівельній, інвестиційній та торговій діяльності в країнах Центральної Америки та представником торгово-промислових палат України та Білорусі.

Також турецький професіонал був співголовою турецько-пакистанських, ОАЕ, України та Білорусі, в даний час членом правління цих рад. Це підтверджує глибоке розуміння пана Гомденіза інвестицій в українсько-турецьких економічних відносинах.

Сурьяпрабха Садасіван була online-спікером на GR Forum

Сурьяпрабха Садасіван – успішний індійський експерт з питань адвокації. Маючи понад 14-річний досвід у цій галузі, головним проектом пані Садасіван є «Chase India», провідна фірма з питань політики та консультацій з державними відносинами в Індії. Індійський міжнародний експерт припустив, що діалог урядових та неурядових структур та представників є унікальним у міжнародному співтоваристві. Різноманітність не тільки культур, але і політичних уподобань дуже цінується в міжнародному співтоваристві. Маючи такі виклики, найуспішніші GR-професіонали та лобісти повинні бути завжди готові до змін з точки зору міжнародного співтовариства.

Євгеній Дихне, СЕО “Міжнародних авіаліній України”, розкрив особливості позиції бізнесу та неурядових структур щодо діалогу з урядом. Необхідно акцентувати увагу на глибокому розумінні паном Дихне побудови діалогу між неурядовими структурами та представниками публічної влади.

«В Україні є величезна проблема із інститутом відповідальності. Більшість державних менеджерів, які не є вихідцями із бізнесу, тобто ті, хто прийшли до державного управління останнім часом, не готові брати відповідальність за свої рішення. Вони розуміють, що через заскорузлість законодавства у сфері державного управління, зокрема, на державних підприємствах, до них з часом можуть бути запитання. Особливо, якщо зміниться влада, а отже і бачення та стратегія у певному секторі економіки» – зазначив він.

Це вкотре підтверджує професійний підхід СЕО МАУ до забезпечення  діалогу з усіма стейкхолдерами.

Саме такий підхід керівника, а отже і бренду МАУ забезпечує системну підтримку профільного заходу, GR Форуму. Цього року МАУ стала головним транспортним партнером події Міжнародного рівня, яка проходила у Стамбулі.

Євгеній Дихне – СЕО МАУ. Спікер V Міжнародного GR Форуму

Також у Форумі взяли участь найвпливовіші професіонали України. Наприклад, Галина Янченко, український народний депутат, голова Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України. Пані Янченко пояснила інвестиційні можливості України: умови та закономірності. Українська політикиня додала інформацію про роботу Парламентської спеціальної комісії з питань захисту прав інвесторів та законодавчі зміни, які були прийняті в Україні для залучення інвестицій, включаючи особливості проекту «Ukraine Invest».

Віктор Андрусів, відомий український аналітик,  і Галина Янченко, народний депутат ВРУ IX скликання – спікери на V GR Форумі

Як відомий український аналітик, пан Андрусів пояснив роль аналітики та її вплив на прийняття державних рішень в Україні. Він є колишнім президентом Українського інституту майбутнього. Його місія – вдосконалення української політичної культури за допомогою експертних досліджень та дискусій. Пан Андрусів брав участь у розробці різних громадських організацій та реалізації таких проектів, як Партнерство “Новий громадянин”, Український незалежний центр політичних досліджень.

Впливова українська громадська діячка Тетяна Рамус пояснила адвокаційну кампанії “White Ribbon Ukraine”.
Тетяна Рамус була спікером на V GR Forum 

Це міжнародний рух за громадянське суспільство та найбільша у світі ініціатива проти гендерного насильства та дискримінації щодо жінок та дівчат. Пані Рамус зазначила, що захист їх прав є важливою практикою, яку слід розвивати не лише в Україні, а й в інших країнах. Успішно описаний та пояснений пані Рамус адвокаційний кейс підтверджує її глибоку обізнаність в розвитку advocacy в Україні. Слід зазначити, що спільно з “ ARTRAMUS” році “White Ribbon Ukraine” регулярно проводяться тематичні заходи, практичні зання, публічні лекції, спрямовані на розвиток даного адвокаційного кейсу в Україні. Додамо, що Тетяна Рамус перемогла в номінації “Міжнародний діяч” (“Award Fondazione Mazzoleni for international Artist”) Маззолені (2017 р. Венеція, Італія), що підтверджує глобальний підхід української професіоналки до своєї роботи.

Галина Хейло була спікером на V GR Forum 

Галина Хейло, як президент Асоціації платіжних систем, засновник фінансово-аналітичного центру “Трансформація”, успішно пояснила механізм функціонування платіжних систем в Україні. Головне, це залежить від якості діалогу між представниками платіжних систем та урядом України. Також пані Хейло погодилася з пані Утеуовою, що буде добре узаконити закон про лобізм. «Якщо в Україні може бути закон про лобізм та успішний діалог з урядом, українські банки, платіжні системи та роздрібні торговці будуть виступати за свої професійні інтереси та права», – прокоментувала пані Хейло.

Представники «IBOX Bank», які були зацікавлені у розвитку інструментів GR в Україні, взяли активну участь у Форумі. «IBOX Bank» – один із найвпливовіших та найпопулярніших банків в Україні. Іванов Володимир був переконаний у необхідності розвитку якісного діалогу між представниками банків криптовалют в Україні та адміністративною владою. Голова наглядової ради IBOX Bank Віталій Зварич впевнений, що представникам банків необхідно здійснювати максимальний вплив на протистояння між роздрібними торговцями та банками. Успішне виконання цього завдання допоможе знизити ціну взаємообміну, затвердити програми лояльності низки компаній і, відповідно, захистити інтереси українських громадян у банківському секторі.

Дмитро Яковлєв і Віталій Зварич були активними учасниками V GR Форум

Дмитро Яковлєв, керівник департаменту інновацій IBOX Bank, підтвердив важливість встановлення ринку криптовалют в Україні на законодавчому рівні. «IBOX Bank» – котрий є першим банком в Україні, який відкрив рахунок криптовалютної біржи «Binance». Сергієнко Юрій, впливовий підприємець, визнав важливість розвитку коректних відносин з владою та їх затвердження на законодавчому рівні між банками та роздрібними торговцями як гарантію ефективної роботи українського бізнес-сектору. Чітко визначені права, пропозиції, обов’язки українських банків можуть створити міцну основу для подальшої роботи та розвитку всіх інших сфер України, включаючи бізнес. Робота «IBOX Bank» є досить впливовим на фінансовий вектор розвитку України, що впливає на економічну політику України.

 Один із найвпливовіших представників бізнесу визнав GR важливим питанням, яке може вплинути не лише на сучасне становище підприємців та національну економіку, а й на розвиток міжнародного іміджу України. Мухаммед Аділ Джейлан, відомий турецький бізнесмен, громадський діяч та представник Міжнародного руху ALLATRA, пояснив важливість діалогу між представниками бізнесу та урядовими структурами та його вплив на розвиток культури в міжнародній політиці, громадські настрої та перспективи подальшої культурної політики Уряд.

Лірон Едеррі був спікером на V GR Forum

Лірон Едеррі, головний кролик Кривого Рогу (Україна), один з найвпливовіших єврейських громадських діячів у Східній Європі, пояснив не лише культурні аспекти GR та лобіювання, а й випадок адвокації профільних асоціацій в Україні. Правильний діалог з представниками влади, змістовна політика та професійний підхід представників організацій до захисту своїх прав є головними факторами розвитку GR та адвокатури не лише в Україні, а й у цілому світі. Сергій Клець пояснив вплив законодавства та розвитку на лобізм в Україні.

Сергій Клєц був активним учасником V GR Forum

Як впливовий юрист та активний представник Української асоціації професіоналів у сфері GR та лобістів, пан Клєц був впевнений, що закон про лобізм може змінити поточну політичну ситуацію в Україні. Значне вдосконалення економічної та культурної політики країни може стати наслідком прийняття закону про лобізм. Пан Клєц був впевнений, що активна робота Асоціації є підтвердженням вдосконалення GR та інституту лобіювання в Україні.

Юлія Гершун взяла участь у V GR Forum

Юлія Гершун, український культурний дипломат, громадський та політичний діяч, експерт української делегації на 57-й сесії ООН у Нью-Йорку (лютий 2019 р.), виокремила лобіювання інтересів України та дипломатію. Цей пункт актуальний не лише у країнах Східної Європи, а й в усьому світі. Пані Гершун – представник української культурної еліти. Нагороджена орденом «Громадянська доблесть» за діяльність благодійного фонду, соціальні та культурні проекти, присвячені розвитку України.

Казахстанська PR-консультант Юлія Челнокова, 

відомі українські громадські діячі Ірина Копаниця та Анна Міщенко, українські політичні діячі (Павло Полянський, Андрій Гордєєв, Яна Желябовська), впливові юристи (Олександра Павленко, Сергій Лисенко, Анатолій Яровий),

Сергій Лисенкo та Анна Міщенко взяли участь у V GR Forum

Юрій Сергієнко, Володимир Іванов, Дмитро Яковлев, Віталій Зварич, політологи Лев Бондаренко та Андрій Бузаров, український успішний журналіст Роман Бочкала брали активну участь у панельних дискусіях, що підтвердило не лише їх професійний інтерес до розвитку GR, але також справжній успіх IGAPA в організації V GR Форуму.

Зліва направо: Лев Бондаренко, Фатіх Кайя, Яна Желябовська на V GR Forum

V Міжнародний GR Форум відзначився підтримкою цілої низки провідних українських та європейських партнерів: “NordPresse”, “Lenta UA”, “СтопКор”, “Громадське радіо”, “АЛЛАТРА ТВ”, “Час перших”, “Business Woman”, “КиевВласть”, “Ліга.net”, “Delo.ua”, “Капитал”, “Grushevskogo.5” та багато інших.

Офіційний транспортний партнер Форуму глобального масштабу – МАУ, що забезпечив проведення події на найвищому рівні.  Міжнародні Авіалінії України – провідний авіаперевізник України, одна з найуспішніших компаній даного сектору у Східній Європі. МАУ здійснює пасажирські і вантажні авіаперевезення за основними напрямками Україна — Європа, США, Близький Схід, країни СНД, Азія. Саме понад 25-річний досвід компанії є одним із чинників комфорту, яким вона забезпечує своїх споживачів сьогодні. Підтвердженням цього є прекрасні умови трансферу, які отримали учасники Міжнародного GR Форуму.

Серед українських та міжнародних партнерів GR Фoруму важливу роль у проведенні заходу відіграли: Українська торгово-промислова палата, Міжнародна асоція українських та турецьких бізнесменів (TUID), Український інститут майбутнього, Українська асоціація платіжних систем, Київська школа державного управління імені Сергія Нижнього, ArtRamus – амбасадор міжнародного руху “White Ribbon”, Інститут демократії та розвитку “PolitA”. 

Тимур Чмерук, один з ініціаторів проведення щорічного Міжнародного GR-Форуму, є не лише успішним впливовим підприємцем, а й провідним учасником Української асоціації професіоналів у сферах GR та лобізму. Пан Чмерук переконаний, що регулярна організація події глобального масштабу – неймовірна можливість розвитку українського лобізму та GR на світовому рівні. 

Тимур Чмерук – учасник Української асоціації професіоналів у сфері GR та лобізму

“Саме регулярний обмін досвідом, який організовує Українська асоціація професіоналів у сферах GR та лобізму спільно з Міжнародною асоціацією професіоналів у сфері відносин з владою (IGAPA) та Інститутом Демократії та Розвитку “PolitA”, є одним з дієвих інструментів виходу українського лобізму та GR на новий рівень” – вважає Тимур Чмерук.