Українська асоціація платіжних систем виходить на новий міжнародний рівень!

Новини, Публікації
gr forum 5 turkey

Українська асоціація платіжних систем виходить на новий міжнародний рівень!

26 травня у Стамбулі (Туреччина) пройшов V Міжнародний GR Форум , у якому взяли участь найвпливовіші підприємці, юристи, політики, лобісти, GR-професіонали, серед яких – прокурор Флориди (1993-1996) Кендалл Коффі, лобіст із 25-річним стажем із США Тім Шеллберг, зареєстрований лобіст Білого Дому Егон Чолакян, впливовий турецький політичний консультант Ердінч Мерт, PR-спеціаліст популярного східного медіа «TRT World» Сітара Джабін, СЕО МАУ Євгеній Дихне та багато інших .

Конференцію глобального рівня із залученням найбільш впливових професіоналів у сфері GR та лобізму уже впʾяте проводить Міжнародна асоціація професіоналів у сфері Government Affairs (IGAPA).

Відзначимо, що співорганізаторами V Відкритого GR-Форуму виступає консалтингова агенція «SIC-Group Ukraine», а також Українська асоціація професіоналів у сфері GR та лобізму, президентом якої є відома політтехнологиня Катерина Одарченко. Як керівниця наймасштабнішого обʾєднання практиків лобізму та GR, вона неодноразово виступала головним ініціатором проведення попередніх GR-Форумів.

Галина Хейло виступила спікером на GR Форумі

Слід додати, що чи не найактивнішу участь на Форумі взяла Галина Хейло – Президентка Української Асоціації платіжних систем (УАПС), Віце-президентка Асоціація українських банків (АУБ), фундатор фінансово-аналітичного центру “Трансформація”. Колишня голова правління IBox Bank. Маючи більш ніж 22-річний досвід роботи в українській банківській системі, (18 років з яких була на керівних позиціях), пані Хейло має глибоке розуміння роботи фінансової сфери України, включно з її провідними новинками та трендами. Українська експертка детально пояснила суть кейсу законодавчих змін, а також необхідні кроки для розвитку платіжних систем України. Як Президентка Української Асоціації платіжних систем, пані Хейло зацікавлена у всебічній взаємодії з органами законодавчої та виконавчої влади, представниками громадських організацій та бізнес-спільноти для вдосконалення правового поля для інноваційного розвитку платіжної інфраструктури  в Україні та забезпечення якості та доступності всіх форм розрахунків. Саме тому роль Української Асоціації платіжних систем та пані Хейло особисто є провідною в фінансовій сфері нашої держави. Маючи глибоке розуміння банківської системи України, експертка сконцентрувала увагу на важливій ролі ринкового способу розвитку платіжних систем, а також побудови прозорого діалогу їх представників із публічною владою України. Пані Хейло закцентувала увагу на зменшенні interchange як чинника, що змусить більшість банків та платіжних систем переглянути вигідні пропозиції та кешбеки або відмінити їх. Єдиним виходом із цієї ситуації Президентка УАПС бачить розвиток лобізму інтересів представників банківської системи України, а також GR: «Якби в Україні прийняли закон про лобізм, повноцінний діалог із владою, тоді б і банки, і ретейлери, і платіжні системи змогли б відстояти свої інтереси та зійтися на більш правильному компромісі задля забезпечення українських громадян якісними платіжними послугами».

Також Галина Хейло звернула увагу, що сьогодні у світі є тренд на роботу у криптовалютній сфері, але в Україні криптовалюта досі не узаконена, тому необхідний діалог з владою для пришвидшення нормативного регулювання цієї сфери. Хейло закцентувала увагу на тому, що перші кроки у цьому напрямі вже робляться і навела приклад «IBOX Bank», який є першим банком в Україні, який відкрив рахунок криптовалютної біржи «Binance». 

Віталій Зварич, голова Наглядової ради «IBOX Bank» переконаний у тому, що діалог з владою – запорука того, щоб у банківській сфері відбувалися правильні якісні процеси. Чітко визначені права, пропозиції, обов’язки банків України створюють міцний грунт для подальшої роботи та розвитку всіх інших сфер України, включно із підприємницькою. Дмитро Яковлєв, голова Департаменту інновацій «IBOX Bank», підтвердив важливість прийняття на законодавчому рівні ринку криптовалют в Україні. Експерт відмітив, що і «IBOX Bank», і держава в цілому роблять тільки перші важливі кроки у цій сфері, але потрібно прийняти ще цілу низку законодавчих актів для регулювання цієї сфери. «IBOX Bank» є однією з ключових ланок у розвитку транзакційного бізнесу України, тому необхідність прозорого діалогу з регулятором стосовно платежів важко переоцінити.

Сергієнко Юрій, впливовий підприємець, акцентує свою професійну думку на тому, що розвиток коректних GR- відносин та їх затвердження на законодавчому рівні між бізнесом та державою є гарантією безпеки ефективної діяльності для бізнес-сектору України. А Володимир Іванов, заступник голови асоціації роботодавців півдня України зазначив, що професійний діалог бізнесу та влади є надважливим та стає запорукою розвитку економіки держави в цілому. 

Дмитро Яковлев та Віталій Зварич на GR Форумі