Другий Міжнародний GR Форум

GR і лобізм – новий виток між бізнесом та владою

22 квітня у Торгово-Промисловій Палаті України пройшов ІІ Міжнародний GR Форум на тему «Комунікація бізнесу та влади».  Протягом цілого дня відомі українські та європейські фахівці у сфері GR (government relations) та лобізму обговорювали головні проблеми та перспективи налагодження конструктивного діалогу в трикутнику «бізнес-влада-громадськість».

Понад 150 учасників Форуму, 42 спікери, серед яких поважні та авторитетні особистості української політики, такі як Марина Ставнійчук, Оксана Продан, Олексій Кучеренко, Рустам Раупов, Олександр Дубінін,  Віктор Романюк, а також лідери українського бізнесу та громадські діячі в режимі панельних дискусій детально проаналізували сегмент GR та лобізму в українських реаліях. Крім того, досвідом країн ЄС поділилися Андраш Бенез, директор європейського офісу Public Affairs Council (Бельгія), Олів’є Ведрін, президент the Continental European Union Club (Франція) та Марек Гавлік, віце-президент з питань міжнародної кооперації ICC Ukraine (Польща).

За словами головного організатора ІІ Міжнародний GR Форуму, політтехнолога Катерини Одарченко, за останні два роки в Україні з’явилось досить сприятливе підґрунтя для розвитку лобізму та GR. «Такими практиками користується увесь цивілізований світ – Європа, США. Країни, де існує лобізм на законодавчому рівні мають динамічний розвиток усіх демократичних процесів. Минулого року, також і цьогоріч ми запросили до дискусії європейських спеціалістів, які розповіли про існування недорогих, але надзвичайно ефективних механізмів комунікації між бізнесом та владою при врахуванні громадських інтересів.GR, лобізм чи advocacy – є частинами коректних комунікацій, які прагматично вигідні для розвитку нашої держави,та створюють можливість позбутися олігархізації та тіньового підкупу чиновницького апарату. Ми пропонуємо створювати абсолютно зрозумілі європейські інституції, які забезпечуватимуть якість політичних процесів, сприятимуть об’єднанню та розвитку профільних асоціацій. А Європа нас в цьому підтримує. Звісно, перед нами стоять серйозні виклики, але ми не боїмося складних задач. Україні потрібні свої державні управлінці нового рівня. Наш форум став предметом фахової дискусії», — наголосила Катерина Одарченко.

Програма Форуму складалася з обговорення 9 секторальних блоків, а саме: в аграрній, енергетичній, ІТ, банківська галузях, девелопмент, податкова реформа, адаптація досвіду ЄС в українських практиках, адвокація та ін. Прогресивні учасники Форуму зійшлись на думці, що GR та лобізм – перспективний процес в Україні. На сьогоднішній день навіть при відсутності відповідного законодавчого механізму практики і фахівці в сфері GR вибудовують ефективну взаємодію між бізнесом та владою. Й цьому є підтвердження реалізація успішних кейсів.